fbpx

Park Linowy Krosno

Jeden z większych parków linowych w Polsce, największy na Podkarpaciu.

Położony w malowniczej scenerii drzew, paproci i leśnych kwiatów, niedaleko krośnieńskiej starówki. Każdy turysta znajdzie w nim wytchnienie oraz aktywnie spędzi czas na przeszkodach zawieszonych na drzewach na wysokości od 3 do 14 m.

Znajduje się na dużym obszarze dlatego nie ma problemów z organizowaniem czasu dla większej ilości osób. Dla miłośników sportu w nieco spokojniejszym wydaniu wybudowano w parku ścieżkę zdrowia.

TRASA CZERWONA

Zabawa przeznaczona dla osób od wzrostu 150 cm. Aby pokonać trasę potrzebna jest wzajemna pomoc i zaufanie do partnera. Asekuracja odbywa się z dołu przez instruktorów lub dodatkowe dwie osoby chętne do zabawy.

TRASA POMARAŃCZOWA

Największa i najdłuższa trasa w parku, niejednokrotnie wyzwanie. Przeszkody znajdują się na wysokości od 7 do 14 metrów. Największą atrakcją trasy są długie tyrolki. Duża dawka adrenaliny i wspaniałe widoki gwarantowane!

TRASA NIEBIESKA

Trasa o średnim stopniu trudności zarówno dla starszych jak i młodszych odkrywców. Najczęściej uczęszczana trasa ze wszystkich w naszym parku. 16 różnorodnych przeszkód, w tym zjazd tyrolski gwarantują udaną zabawę!

TRASA ŻÓŁTA – szkoleniowa

Na najniższej trasie każda osoba korzystająca z parku przechodzi przeszkolenie na temat zasad bezpieczeństwa i sposobów bezpiecznego poruszania się po pozostałych trasach. Każda osoba musi przejść szkolenie, bez jego zaliczenia nie jest wpuszczana na wyższe trasy.

TRASA ZIELONA – dla dzieci

Trasa niska, przeznaczona dla dzieci od 6 roku życia, młodsze dzieci mogą skorzystać z trasy z pomocą rodzica lub instruktora parku. Wysokość zawieszenia przeszkód oraz ich stopień trudności zostały specjalnie zaprojektowane dla najmłodszych, których wzrost (od120 cm ) pozwala na swobodne i bezpieczne przemieszczanie się na trasie.