fbpx

Krosno – Miasto

Odkryj niepowtarzalne atrakcje Krosna Miasta Szkła, w którym bogactwo smaków pogranicza i koloryt wyjątkowych wydarzeń splatają się z europejskiej rangi dziełami sztuki i pamiątkami techniki.

Poznaj ciekawy region nafty, pełen karpackich skarbów, zaklętych w perłach architektury ze znakiem UNESCO i skrytych w tajemnicach dzikiej przyrody.

Jedno z najpiękniejszych miast dawnej Galicji

Krosno to jedno z najpiękniejszych miast dawnej Galicji, z dumą prezentujące wspaniałe dzieła architektury i sztuki, wznoszone przez wieki nakładem potężnych fortun przez europejskiej rangi artystów. To zarazem kolebka wielu przemysłów – miejsce idealne do poznania dziejów hutnictwa szkła i szklanej twórczości, pełne pamiątek po przemyśle naftowym i jego twórcach, wspomnień po światowej sławy wynalazcach i prekursorach techniki. A przecież wciąż świeże, niezdeptane, jeszcze nie do końca odkryte.

Dodatkowe atrakcje

Tylko tu węgierskie wino podawane jest w krośnieńskim szkle, które możecie wydmuchać sami, przy podziemnym piecu ukrytym pod Starym Miastem, pełnym fenomenalnych zabytków, zbudowanych z pieniędzy zarobionych na handlu owym winem przez rozrzutnego Szkota czy przywiezionych wraz z polskimi królowymi przez zakochanego we własnej siostrze królewskiego dworzanina.

Rate this page